Jdi na obsah Jdi na menu

Bowenova tlaková masáž

Bowenova technika patří mezi holistické, velmi šetrné, zcela neinvazivní a nediagnostické metody (tělo je zde vnímáno jako celek, bez zaměření na problematické partie). Můžeme ji popsat jako velmi jemnou a šetrnou manipulaci s měkkou tkání (svaly a šlachy). Skládá se z jednotlivých pohybů přes určené a přesně definované body lidského těla. Unikátní je právě tento pohyb, kdy bowenista svými prsty nebo palci pohybuje kůží přes sval nebo šlachu, poté vyvine velmi jemný tlak (asi jako bezbolestný tlak na oční kouli) a po krátké čekací době a stále pod stejným tlakem sklouzne s kůží zpět. Mezi jednotlivými sériemi pohybů, tzv.procedurami, jsou krátké (asi 2 minutové) pauzy. Ty poskytují tělu čas k dokonalému „zpracovaní“ informace a umožní maximální využití těchto pohybů.

bowen-obr.jpg

Indikace pro aplikaci Bowenovy tlakové masáže:

Aplikace Bowenovy masáže výrazně posiluje u vnímavého organismu schopnost využít vlastní regulační (samoléčebné) mechanismy ke zlepšení aktuálního stavu. Pozitivní ovlivnění bylo popsáno u velmi širokého spektra problémů. Např.:

· nervozita, stres

· astma, angiózní bolesti, rozedma plic, senná rýma

· artritida, syndrom karpálního tunelu

· chronický únavový syndrom

· potíže s nervosvalovou rovnováhou

· trávicí potíže, koliky

· noční pomočování dětí, inkontinence

· neplodnost, těhotenské potíže, premenstruační syndrom

· bolesti prsou, napětí a otoky prsou, nepravidelná laktace

· lymfatické uzliny a cesty

· zatuhlé (zamrzlé) rameno, tenisový loket, oštěpařský loket

· posunutá pánev, bolesti kolen, kotníků, kladívkové prsty, vbočené palce (haluxy)

· bolesti kolen a achillovy šlachy

· bolesti hlavy, migrény, závratě

· nedoslýchavost a problémy s ušima, očima

· problémy se spodní čelistí a trojklaným nervem

· ledvinové potíže, prostata, zhoršený odtok lymfy

· bolesti zad, hrudníku, bránice

· břicha, kříže, kostrče, hýždí, skolióza

· svalové bolesti a křeče, růstové bolest, disharmonie kyčlí

· zánět sedacího nervu

· sportovní úrazy…

bowen-sipky.jpg

A co Bowenova tlaková masáž není:

Manipulace – při masáži podle Bowena maséři aktivně nemanipulují – jako důsledek normalizace svalového napětí však často dochází k samovolnému znovuobnovení správné pozice kloubů.

Klasická masáž – při masáži podle Bowena nepoužíváme dlouhodobý kontakt s tkáněmi– v důsledku aplikace terapie však dochází k nenásilné normalizaci svalového napětí a tím i ke zlepšení krevního a lymfatického oběhu.

Akupresura – většina pohybů, které se při masáži podle Bowena používají ovlivňuje sice také akupresurní body, mechanismus stimulace je však odlišný

Léčení – Bowenovou masáží pouze napomáháme tělu při spouštění vlastních samoléčebných mechanizmů. Není-li tělo momentálně schopno řešit problém, na který jste se soustředili, můžete v dané oblasti zaznamenat i negativní odezvu. Tato odezva však často donutí klienta řešit dlouho opomíjený problém.

Zdroj: Zázraky duše s.r.o.

Délka terapie cca 60-70 minut
Cena 500,-/60 minut